Sayfalar

12 Kasım 2013 Salı

Bu Aralar Diktiklerim 1

Aslında bu post yazılalı uzun zaman oldu ama bir türlü fırsat bulupta fotoğrafları yükleyemediğim için ancak yayınlayabildim.Aslında daha yayınlayamazdım ama blogger arkadaşlarımdan sevgili  Bahar Yorgun blogunda yayınladığı dikiş ve yaşam blogları listesinde bana da yer verdiği için utandım biraz :)) Çünkü o kadar dikiş sevmeme rağmen ilk bakışta blogum dikiş blogu gibi durmuyor :)) Onun gazıyla hemen bu akşam ekledim resimleri. Demekki arada beni dürtecek bişeyler lazım.
Ne diyordum saolsun sevgili Bahar blogunda dikiş bloglarını bir araya toplama gibi güzel bir işe kalkıştı. Çok ta faydalı olduğuna inanıyorum .Çünkü ben ilk yayınladığı listedeki bir kaç blogu biliyordum takipteydim ama benimde olduğum 2.listedeki bir çok blogu bilmiyordum.Şimdi onun sayesinde diğer blogger arkadaşlara da uğrayıp onların bloglarını da gezebileceğim. Birbirimizi bulup misafir etme imkanı oluşturdu bizlere. Bir kez daha teşekkür ediyorum buradan Sevgili Bahar arkadaşıma.

1.Liste buradan : http://baharinelleri.blogspot.com/2013/11/dikis-bloglar-bolum-1.html
2.Liste buradan : http://baharinelleri.blogspot.com/2013/11/dikis-ve-yasam-bloglar.html


Buradan sonrası eski posttan değişiklik yapmadım :))

Bu aralar yeniden dikişe heveslenmiş durumdayım. Çalıştığım ve sınırlı zamanlarda dikişe fırsat bulduğum için pek fotoğraf çekemiyorum. Şimdilik çekmiş olduklarımı yayınlamak istedim. Diğer diktiklerimde fotoğraflandıktan sonra inşallah :))

Oğluma Yatak örtüsü ve yastıktan oluşan takım diktim. Perdesi de yakında dikilecek inşallah. Ama örtümüzü ve yastığımızı kullanıyoruz bile :)
Polar kumaştan oğluma eşofman takımı diktim . 2 takım oldu kumaşım yetince . Takımın birisinin alt ve üstüne  1 rakamı diktim :)İki adet eşofman alt diktim. Birisi burada yok. Çok giydiği için sürekli kirli sepetinde :) Temiz yakalarsam fotolarım onu da :)


Gelelim postun bombasına . Oğluma keten pantalon diktim . Açık mavi renkte cepli dar paçalı keten pantalon diktim. İlk kez pantolon diktim üstelik cepli.İlk cep çalışmam oldu bu . Kalıbı burda dergisi Ekim 2013 sayısındaki kız çocuk pantalonun kalıbı :) Ama oğluma da yakıştı.
Aynı kalıptan bir krem rengi keten daha kestim. Dikilmeyi bekliyor. Bu pantolonda görmüş oldum cep yapmak çok ta zor değilmiş.Bundan sonra diktiğim eşofmanlar hep cepli oluyor artık :) Şimdiye kadar gözüm korkmuştu hep :))


Bu posttakiler oğluma diktiklerim oldu tesadüfen. Kendime diktiklerimi başka bir postta paylaşayım en iyisi .Çok uzadı bu post çünkü :))  Sağlıcakla kalın dikişsever dostlar   :)8 yorum:

 1. Güle güle gzel günlerde diksin, sıcacık sıcacık. Ellerine sağlık. Kumaşlarını çok begendim;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Elimde pek kumaşım yok ama buldukça bişeyler yapmaya çalışıyorum.

   Sil
 2. örtü ve hepsi çok güzel olmuş kuzucuğada yakışmış pehh dile bakın hele :)) iyi günlerde kullansın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Ajitasyon yapmiyim ama her şey onun için :))

   Sil
 3. Bana da yer verdiğin için çok teşekkür ederim. Dikişlerine bayıldım, aynı kumaştan bende nevresim dikmiştim. Pijama takımıyla da aynı kaplana benzemiş :) Pantolon da olduk ça şık duruyor... Kısacası ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Aslında vakit bulsam çok şeyler dikmek istiyorum ama çalıştığım için pek fırsatım olmuyor.Birde pek kumaş bulamayınca olduğum yerde yaptıklarım sınırlı kalıyor. Ama buna da şükrü :)

   Sil
 4. pantalona bayıldım harika olmuş ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Beğenmenize çok sevindim :)

   Sil