Sayfalar

30 Eylül 2012 Pazar

Meşgul Anne Bunu Okudu 5 : Yalnız Kadınlar Sokağı

Bu aralar Maeve Binchy kitaplarına takmış durumdayım. Daha önce sadece İtalyanca Aşk Başkadır kitabını tamamen tesadüf üzerine okumuştum.Tadı damağımda kalan bu yazarın diğer kitaplarını okumak geldi içimden bu yıl nedense. Bu hissiyata kavuştuktan bir süre sonra 4 kitabını int sahafından ikinci el olarak 4 kitabınıda yeni olarak yine internetten temin ettim. Yıldızlı Ve Yağmurlu Geceler ' i okuyup yazmıştım daha önce. Sıra Yalnız Kadınlar Sokağı 'na geldi. Bu kitapları edinmeden bi süre önce yazarın vefat haberini okudum internetten. Maalesef ölmüş . Ölmeseydi kimbilir daha ne güzel kitaplar yazacıktı.Allah rahmet eylesin.
Maeve Binchy 'nin tanıdık bir tarzı var ve bu tarz bu tad tüm kitaplarında hissediliyor .(Şimdiye kadar 3 tane okudum sadece) .Yazar  kahramanların öykülerini ayrı ayrı bölümler halinde anlatıyor.Bu tasvirler ilk önce sıkıcı gelsede (Kitaba ilk başladığınızda) daha sonra içine bir giriyorsunuz ve çıkamıyorsunuz. Aslında sulu aşk romanlarını sevmem ama bu kitaplarda sürükleyici bişeyler var. Neyse gelelim kitabımıza . Ben bunu diğer 2 kitaptan daha çok sevdim. Farklı mevkilerde olan evli bekar , çocuklu çocuksuz ama nihayetinde yalnız kadınların kesişen öyküleri. Gece gündüz demeden meraktan çatlayarak okudum. Aslında bilimkurgu değil katil kim aramıyoruz ama yinede okumadığım zamanlarda bile zihnimi meşgul etti kahramanlar :))


Kitap hakkında www.kitapyurdu.com da yorumları okuyabilirsiniz. Dilerseniz satın alabilirsiniz. 
Kitap : 494 sayfa 

Not : Sanırım kitaptan uyarlanarak Tara Sokağı diye bir film çekilmiş ama ben izlemedim.Belki bir gün fırsat olur izlerim. 
TAVSİYE : Evet tavsiye ediyorum . İyi okumalar, iyi eğlenceler. 

1 yorum:

  1. Yazarın ben de bir kaç kitabını okudum. Sık sık da diğer kitaplarının tamamını alıp okumayı düşünmüşümdür:) Ama araya başka yazarlar almak, özlemi artırıyor. Beğeni garantili yazarlardan biri. Bu gün bloğunu dolaşıyorum, burada bir soluklandım. Sevgilerimle:)

    YanıtlaSil