Sayfalar

27 Temmuz 2012 Cuma

Mesgul Anne Bunu Okudu 1 - Yıldızlı Ve Yağmurlu Geceler (MAEVE BINCHY )

Bundan sonra okudğum kitapları da burada paylaşmaya karar verdim. Nede olsa burası benim hobi blogum değilmi ? Eh kitap okumakta benim dikişten bile önce gelen hobim olduğuna göre en baş sırayı hakediyor bence. Kitap yorumlamaktan pek anlamam bu yüzden sadece isimlerini ve tavsiye edip etmediğimden bahsedeceğim.Şu andan itibaren yeni okuduğum kitapları paylaşmayı düşünüyorum.Eskileride ancak tekrar okursam burada bahsedeceğim. Artık oğlumda  Eylül ayında kreşe başlayacağı için daha bol vaktim olacağını düşünüyorum kitap okuyabilmek için. Umarım yanılmam :)


İlk Kitap : Maeve Binchy den : Yıldızlı Ve Yağmurlu Geceler. Yazarın daha önce İtalyanca Aşk Başkadır romanını da okudum ve her ikisini de çok beğendim. Akıcı bir üsluba sahip kitap.Sizi alıp götürüyor.Sanki sizde romanın kahramanlarıyla aynı adada yaşıyorsunuzda onların bir ağacın arkasından seyrediyorsunuz hissi veriyor.

1- MAEVE BINCHY = Yıldızlı Ve Yağmurlu Geceler Açıklaması : Maeve Binchy
DOĞAN KİTAP

Maeve Binchy asla hayal kırıklığına uğratmaz. Yıldızlı ve Yağmurlu Geceler de tıpkı kendine mekan seçtiği Yunan adaları gibi sıcak ve sevgi dolu. Günümüzde herkesi ilgilendiren, herkesi etkisi altında bırakan romanlar yazmayı ondan iyi bilen yok zaten...
Midwest Book Review

Bu romanda silahlı çatışma yok, birbirini kovalayan otomobiller yok, cinayet yok...Ama her sayfası okuyucuyu bir gerilim romanından daha çok kendine bağlıyor. Çünkü Maeve Binchy gerçek sorunları olan gerçek insanlar hakkında yazıyor. Karakterlerinin yüreğine bakmayı ve oradakileri yazıya aktarmayı çok iyi biliyor.
İrish Times

Başlama Tarihim : 20.07.2012 (bu tarih kesin değil.yazmak aklımda olmadığı için tarihe dikkat etmedim)
Bitirme Tarihim :   27.07.2012

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder