Sayfalar

15 Nisan 2012 Pazar

Küçük Balkon Düzenlemesi

Nurturia'dan bir arkadaşım (ElfAna ) geçen gün pinterest'te bulduğu hoşuna giden resimler paylaşmıştı.Küçük balkonlara ait düzenlemelerin resimleri. Gerçekten ne güzel işler çıkarmışlar ortaya. Küçücük alanlarda neler yapmışlar. Bu güzel çalışmaları görünce bende bu zamana kadar kafamda var olan ama hep dönüp duran bir türlü hayata geçiremediğim dikiş odası düzenleme işine giriştim.Balkonumuz kapalı balkon.Öylesine fazla eşyaları koyup bir türlü düzenleme fırsatı bulamamıştım. Şimdi aldığım gazla bu balkonu kendim için küçük bir hobi-dikiş-kitap okuma köşesi haline getirmeyi düşünüyorum.Özellikle aşağıdaki balkonu çok beğendim.Benim mevcutta balkonda bulunan yuvarlak masam , sandalyem , duvarda raf şeklinde bir kitaplığım , ve plastik şifonyerim var. Bakalım ortaya ne çıkacak. Hemen kısa zamanda bitiremem biliyorum ama bu hevesle çokta uzun sürmez :) Yapacaklarımı buraya yazayımda unutmamayım :) Herşey bittikten sonra düzenlenmiş halini paylaşırım :) 

1- Masaya örtü dikilecek 
2-Sandalyeye minder dikilecek
3-Karton kutular kaplanacak (kumaşla veya yapışkanlı kağıtla) 
4-Kitaplığın altına asılacak şekilde kumaş organizer dikilecek
5-Okuma köşesi iiçin evdeki mevcut armut minderlere iç mekana uygun kılıf dikilecek 
6-Plastik şifonyerin yanlarından sarkacak şekilde organizer dikilecek 
7-Dikiş makinasına yeni kılıf dikilecek 
8-Tüm bunları dikmek için birbirine uygun kumaşlar alınacak :Sanırım bunu bir numara almam lazım :) 


Aklıma geldikçe buraya yazayımda unutmayayım.Çünkü kova burcunu tanımlayan ayran gönüllü tarifi tam olarak beni anlatıyor.Yazmaz isem ve ara ara kendimi gaza getirmez isem bu fikir de yarım bıraktığım onlarca fikir yanında kendisine yer bulur :(( Maaelesef kova burçlarının en kötü özelliği bu. Hevesleri çabuk kaçar. Kafalarından bin bir türlü fikir dolaşır ama hepini hayata geçiremezler. Yada en azından ben böyleyim. Ama kim demiş bilmiyorum ama doğru demiş : Kovalar düşünsün koçlar yapsın diye. Koçlar becerikli başladıkları işi asla yarım bırakmazlar ama kovalar öylemi ya :) Sadece yeni fikirler bulur kovalar. Her neyse bu kadar burç muhabbeti yeter. İşyerinden arta kalan zamanda Evrim Arda nın da esir aldığı saatler haricinde kalan minicik saatlerimde bu yapacağım minik hobi odasında geçireceğim güzel vakitleri  düşünüyorum şimdi. Düşündükçe gaza geliyorum. En kısa zamanda hayata geçirmek ümidiyle :))

Not : Ayrıca çok güzel bir geri dönüşüm fikrim var yarım olan. (Sakla bul çekmeleri ) Onuda bitirir bitirmez eklemeyi düşünüyorum buraya . Kalın sağlıcakla.  

4 yorum:

 1. Bende kısmetse bi kaç ay sonta yeni evime geçicem inş balkonum geniş olursa hobi odası haline getirmek istiyorum :)
  güle güle kullannn
  sana yapıcağın işlerinde kolaylıklar diliyorum..
  umarım istedğin kumaşları bulursun
  umaırm herşey gönlünce olur..
  Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 2. güzel dileklerin için teşekkür ederim zeynep.ayrıca bloguma da hoşgeldin.ben düzenlemeye başladım ama sürekli bişeyler değiştirdiğim için henüz ortaya bişey çıkmadı.Umarım sende yeni evinde mutlu olursun ve hobilerini gerçekleştirme imkanı bulursun.Balkon olmasa bile ev müsait olduktan sonra bir masa bir raf bile iş görür :) Sağlıcakla...

  YanıtlaSil
 3. Mesgul anne, var mi balkonla ilgili bir gelisme? Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 4. Olmazmı canım :) Var ama pek olumlu yönde değil.Bişeyler yaptım dolap raf kitaplık falan ama sonunda balkonu kaptırdım eşime.Şark odası yapacakmış.Elimizde epey malzemede var :) Yap bari dedim bende.Bende kendime başka bir köşe arıyorum artık :)

  YanıtlaSil