Sayfalar

1 Mayıs 2014 Perşembe

Geldik Zurnanın Son Deliğine :) 23 Nisan Gösterisi Kedi Kostümlerimiz Nasıl Olmuş ?

İyiki bir kostüm işi aldım yani.Her işimi 23 nisandan sonraya ertelemişim .Şimdi yoğunluktan dolayı 23 nisan fotoğraflarını bile atamadım bloga :) Ama sağlık olsun dimi. Yetişir mi yetişmez mi ? Makina bozuk nasıl olurki. Kalıp yok, kumaş yok, tül yok ,pisi pisi yok fermuar yok. Ortada makas ,.iğne iplik ve bendeki deli cesareti dışında hiç bişey yoktu elde bu işe kalkıştığımızda. Ama azmedince oluyormuş. Gerçekten. Pisipisi internetten . Kumaş ve fermuar izmirden. Tüller ve yine fermuarlar antalyadan .2 kere fermuar aldımda :) Makina istanbuldan :)) Kârlı bir iş olmadı (ki zaten kâr amacı güdülmeden girilen bir işti) ama benim çok içime sinen bir çalışma oldu. 22 Nisan da gösterimizi yaptık . 21 Nisan gecesi sabaha kadar uyumadım dikiş yetiştirdim. Niye o kadar geçe kaldı. Makinam bozuktu. Farklı yerlerde denemeler yaptım. Tüller gecikti sipariş verildi vs bi sürü aksilik oldu. Hatta kuyrukların düğmelerini son anda diğer veli arkadaşların yardımıyla bitirdim :) Bu kadar aksilik oldu olmasına ama ortaya çıkan iş içimize sindi ya hepsini unuttuk gitti valla. Çocuklar çok beğendi , veli arkadaşlar çok beğendi , öğretmenimiz çok beğendi.

Gelelim kostümlerimize :) 

Tüm çocuklara önden fermuarlı tulum şeklinde kedi kostümü. Kızlar için extra tütü etek . Oğlanlar iiçin papyon. Tüm çocuklar için keçeden / metal taca dikilmiş kulaklar :)

Tulumları daha sonra çocuklar oyun oynarken kendileri giyip çıkarabilsinler diye önden fermuarlı yaptım.
Tulumlar daha sonra başka kostümlerde kullanılabilsin diye kuyruklarını düğme ile takıp çıkarılabilir yaptım.
Söz konusu minicik bedenler olunca kumaşın en iyisini aldım. (ki hiç bir kostümde bu kadar kaliteli kumaş kullanan olmamıştır-o kadar iddalıyım yani :) ) Şaka bir yana gerçekten  kostüm için fazla bile kaliteli bir kumaştı.Sipariş verirken iyisi olsun dedim .Kardeşim abartmış :)) 
Kızların tütüleri için Kristal tül kullandık (-dık diyorum çünkü sevgili öğretmenimiz ve en yakın arkadaşımla beraber yaptık tütüleri .Tabi öğretmenimizin eşi ve benim eşimin çok büyük katkısı oldu.Onlara da burdan çok teşekkür ediyorum. Gülmeyin eşim 2 tane etek bağladı :) Ki bu yüzde 20 'ye tekabül ediyor :)) 2 tanede Muhammed Hocam bağladı :)) Yani bizim tüm işlerimiz gibi cümbür cemaat eğlenceli bi iş oldu.

Gelelim mi kuzuların ay pardon pisiciklerin kostümlerine.


Bunlar tadından yenmez şeker pisiler


Bu örnek kostüm :) Yayınlamıştım daha önce. 

 Benim kuzu ay yine karıştırdım bak pisi ve en yakın arkadaşı (ki kendisi benim en yakın arkadaşımın oğlu olur )


Gösteri öncesine yerlerine geçerken 


Gösterileri :) 

Alnımın akıyla çıktım ya bu işten.Rabbim sana şükürler olsun.Bana tütülerde çok yardım eden ve hiç tereddütsüz güvenen öğretmenimize ve tabisi en yakın arkadaşıma (adı bende saklı :P ) çok teşekkür ediyorum. Hatta kulakları tamamen o yaptı. Ben malzemelerini verdim son gece hepsini o tek başına yaptı .

Sizlerinde geçmiş de olsa 23 Nisan Çocuk Bayramınızı Kutlarım. 
Tüm çocuklara çocuk bedenlerine el uzatılmayan çocukça yaşayabildikleri çok bayramlar  dilerim. 

6 yorum:

 1. Aaaa ben buraya yorum yazdım sanıyorum :)

  Kedicikler çok sevimli olmuş, Maşallah hepsine.
  Her detayı düşünmüşsün.
  Yalnız bir tek şey geçti aklımdan, keşke kedicikler siyah olmasaymış. O zaman tulumlar daha rahat kullanılabilirdi normal zamanda da.

  Ellerine kollarına sağlık, alnının akıyla çıkmışsın gerçekten.
  Beylerin de ellerine sağlık diyelim bari. Hatırları kalmasın :)

  YanıtlaSil
 2. Bende diyorum niye kimse yorum yazmıyor :P
  Çok teşekkür ederim canım.Hem kendi adıma hem beyler adına :) Kediciklere gelirsek maalesef siyah olmak zorunda idi :)) Çünkü oynadıkları ront kara kedi rondu :)) "Güzeller güzeli bir kara kedi -Simsiyah tüyleri çok ta sevimli " diye gidiyor :))

  YanıtlaSil
 3. oyyy onları yerler :) pisi pisi yaaa çok tatlı olmuşlar maşallah :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay benn bu başımı nerelere vursam :DD arkadaşım yorum yazmış ben atlamışım nerdeyse 2 sene olacak :DD kusura bakma diyor kocaman öpüuyorum canım :)

   Sil
 4. gösteri videosunu da paylaşırmısınız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben görevli olduğum çekemedim video . Elimde var ama maalesef çok da net olmadığı için koymadım :)

   Sil