Sayfalar

25 Nisan 2015 Cumartesi

Gecikme İçin Özür Dilerim

Merhabalar dikiş sever arkadaşlar. 23 Nisan itibariyle sonlandırdığımız etkinliğimizin resimlerini yayınlamam gecikti. Çok özür dilerim sizlerden . Bir kaç gün daha gecikecek. Şu an acil çözmem gereken bazı problemler ortaya çıktı.. Sizlerden birazcık zaman istiyorum. Hem bu arada bitirmeyen bitiripta yayın yapamayan/ fotoğraf gönderemeyen arkadaşlarımız var. Onlar da işlerini tamamlamış olurlar. Nisan ayı sonu / mayısın ilk haftası gibi tüm giysilerin yayınlarını yaparız inşaat .Bitiren arkadaşlar dilerlerse son postumuzun altına http://mesgulanne.blogspot.com.tr/2015/04/evet-katlm-suremiz-bitti-simdi-gelsin.html dilerlerse mesgulanne@gmail.com mail adresime fotoğraflarını / linklerini gönderebilir.

Yaşanan gecikme için tekrar özür dilerim. Sağlıcakla kalın inşallah . Sevgiler.

14 Nisan 2015 Salı

Evet Katılım Süremiz Bitti :) Şimdi Gelsin Neşeli Giysiler :)

13 Nisan itibariyle katılım süremiz tamamlandı arkadaşlar :) Şimdi sıra diktiğimiz cicileri paylaşmaya geldi. Şimdilik dikişlerini bitirenler bu postun altına yazsın lütfen .Çalışmalar geldikçe ayrı gruplar halinde yine yayınlarız. Buradan bitirdiğinizi yazın  veya başka mecra da paylaştıysanız çalışmanızın linkini verin yeter :))

Hadi bakalım kimler bitirmiş görelim :) Tabi bitirenler var diye teleşa düşmeye gerek yok :) Daha 9 günümüz var bitirmek için :) İmza : Tembel Etkinlik Blogggerı :))


10 Nisan 2015 Cuma

Çocuk Giysi Dikiş Etkinliği 1 Son Katılma Tarihi 13 Nisan Olsun mu ?

Tekrar merhabalar arkadaşlar ,
Birden bire kendiliğinden ortaya çıkmıştı bu etkinlik .Bilseydim daha planlı programlı giderkim. Bu kadar ilgiyi ve katılımı beklemiyordum itiraf etmeliyim :) 10 kişiyi tamamlasak yeter diyordum kendi kendime. Nihayetinde bu benim ilk etkinliğim ve öyle çok çok ziyaretçisi olan bir blogger değilim. Hiç bir zaman ziyaretçi sayısını dert etmedim kendime ama takipçi sayısı az olduğu için katılım az olur diye düşünmüşüm istemeden :))

Şimdi ilk duyuruyu yaptığımda mart ayının sonuydu. Şimdi 10 nisan. Diyorum ki son katılma tarihimiz 13 Nisan olsun . Ve son 10 günde dikişlerimizi dikelim bitirelim .
Bu arada dikip bitiren arkadaşlar bana mesgulanne@gmail.com mail adresimden fotoğraflarını ve ayrıntılarını atabilirler. Blogger arkadaşlar kendi bloglarında yayınladıktan sonra bana linki gönderebilirler. Ama kendi blogunuzda yayınlamak için çok acele etmeyin derim nacizane :) Hepimiz aynı günlerde yayın yaparsak daha heyecanlı olur bence :))

Çoğu arkadaşımız duyurusunu yaptı zaten :) Onlara çok çok teşekkür ederim. Sayenizde 40 kişiye yaklaştık nerdeyse :) Henüz duyuru yapmamış arkadaşlarda yaparlarsa çok sevinirim.

Bu arada benim ilk etkinliğim olduğu için eksiklerim mutlaka olacaktır , ama önemli olan niyet. Bazı etkinlikler de duyuru ve paylaşım şart .Ben şart koşmadım ama paylaşırsanız bloglarınızda ve sosyal hesaplarınızda sevinirim.

Gelelim etkinlik sonu nasıl olacak :) Bir çok arkadaşım zaten dikiş etkinliklerinden haberdar. O yüzden benim yapmam gerekenler /yapmamam gerekenler konusunda uyarırsanız sevinirim :)

Etkinlik resimleri / linkleri elimde biriktikçe ilk gelme sırasına göre 5 li (veya resim az olursa) 10 lu gruplar halinde yayınlayalım diyorum .Malum 40 kişi katılıcak :) Ve bazılarımız bir kaç parça giysi dikecek (itiraf.com :) ) Hepsi tek sayfada sıkıntı olur sanırım :)

Sezon itibariyle bizim işlerimiz çok yoğun . Ay bu yoğunlukta nasıl etkinlik yapacaksam bende :) Şu yazıyı yazana kadar bile 40 defa kalktım oturdum . Neyse herkese kolay gelsin diyorum . Ve çok meraklanıyorum.Kimbilir ne güzel ciciler çıkacak ortaya :))

8 Nisan 2015 Çarşamba

Burda Çocuk Dergisi Çok Yakında Çıkıyormuş :) Süper Haber

Nisan Burda sını daha dün alabildim :) Birde ne göreyim. Arka sayfada Burda Çocuk çok yakında demezmi :) Nasıl sevindim anlatamam. Elimde hatırı sayılır bir şekilde çocuk kalıbı birikmesine rağmen fellik fellik çocuk burda sı aradığım günlerin hatırına alıcam artık :) Burda dan hayır yok derken internetten  indirdim bir kaç bir kaç kendim çıkardım bir kaç da creazon falan derken aslında epey kalıp birikti elimde yeni bir kalıbına ihtiyacım kalmadı. Birde Güler Erkan çocuk kalıpları aldım tabiyki. Onlarda var. Ama tamamen psikolojik nedenlerden dolayı dergiyi  4 gözle bekliyorum :)
Kim görürse önce haber versin arkadaşlar.Not : Bu kostüm kalıbı Ocak 2015 Burdasından :) 
Sevgiyle kalın dostlar . 

2 Nisan 2015 Perşembe

Singer İğne Çeşitleri ve Numaraları

Dikiş dikmeye yeni  başladığım zamanlarda iğne numaralarının hepsini bilmiyordum. Zamanla öğrendim. Şimdi evde her türlü iğnem var sayılır. Singerin iğneleri piyasada çok rahat bulunuyor. Dikişe yeni başlayanlar için iğne numaralarını topladım aşağıya.
İğnelerin resimlerini singerin kendi sitesinden aldım Dilerseniz oradan da bakabilirsiniz. Sadece farklı sayfalardaki bilgileri bir araya topladım. Hepsini aynı anda görüp kıyaslama yapabilmek için.Hepimize bol dikişli günler diliyorum. Ve unutmadan etkinliğimize katılmaya davet ediyorum :)ÖNCE NORMAL DİKİŞ İĞNESİ 2020 VE NUMARALARI 
SINGER 2020 - 08 DİKİŞ İĞNESİ8 Numaralı Normal Dikiş İğnesi

5'li blister
Çok ince kumaşların dikiminde kullanılır. 

SINGER 2020 - 09 DİKİŞ İĞNESİ


9 Numaralı Normal Dikiş İğnesi

5'li blister
İnce kumaşların dikiminde kullanılır. 


SINGER 2020 - 11 DİKİŞ İĞNESİ


11 Numaralı Normal Dikiş İğnesi

5'li blister
Hafif kumaşların dikimde kullanılır.


SINGER 2020 - 14 DİKİŞ İĞNESİ


14 Numaralı Normal Dikiş İğnesi

5'li blister
Orta ağırlıklı kumaşların dikimde kullanılır.


SINGER 2020 - 16 DİKİŞ İĞNESİ


16 Numaralı Normal Dikiş İğnesi

5'li blister
Ağır kumaşların dikimde kullanılır. 


SINGER 2020 - 18 DİKİŞ İĞNESİ


18 Numaralı Normal Dikiş İğnesi

5'li blister
Çok ağır kumaşların dikiminde kullanılır.
2045 JARSE / PENYE İĞNESİ VE NUMARALARI 


SINGER 2045 - 09 JARSE İĞNESİ


9 Numaralı Jarse, Penye İğnesi

5'li blister
İnce kumaşların dikiminde kullanılır.


SINGER 2045 - 11 JARSE İĞNESİ


11 Numaralı Jarse, Penye İğnesi

5'li blister
Hafif kumaşların dikiminde kullanılır.SINGER 2045 - 14 JARSE İĞNESİ


14 Numaralı Jarse, Penye İğnesi

5'li blister
Orta ağırlıklı kumaşların dikiminde kullanılır.


SINGER 2045 - 16 JARSE İĞNESİ


16 Numaralı Jarse, Penye İğnesi

5'li blister
Ağır kumaşların dikiminde kullanılır.


SINGER 2045 - 18 JARSE İĞNESİ


18 Numaralı Jarse, Penye İğnesi

5'li blister
Çok ağır kumaşların dikiminde kullanılır.

KOT İĞNESİ 2026  (BİR PAKETTE 2 FAKLI İĞNE ÇEŞİDİ VAR ) SINGER 2026 KOT İĞNESİ3 Adet 14 Numara ve 2 Adet 16 Numara Kot İğnesi

Orta ağırlıkta ve ağır kumaşaların dikiminde kullanılır.
ÇİFT İĞNE 2025 VE NUMARALARI 
SINGER 2025 -14 ÇİFT İĞNE


14 Numaralı, 3 mm Çift İğne

2'li blister
Orta ağırlıklı kumaşların dikiminde kullanılır.

SINGER 2028 -14 ÇİFT İĞNE


14 Numaralı, 2 mm Çift İğne

2'li blister
Orta ağırlıklı kumaşların dikiminde kullanılır.OVERLOK MAKİNASI İĞNESİ  2022  VE NUMARALARI SINGER 2022 -11 OVERLOK İĞNESİ

11 Numaralı Overlok İğnesi

5'li blister
Hafif kumaşların dikiminde kullanılır.
14 SH 754 ve 14 HD 854 Overlok Makinaları içindir.  


SINGER 2022 - 14 OVERLOK İĞNESİ


14 Numaralı Overlok İğnesi

5'li blister
Orta ağırlıklı kumaşların dikiminde kullanılır.
14 SH 754 ve 14 HD 854 Overlok Makinaları içindir.