Sayfalar

25 Mayıs 2014 Pazar

Benim Etkinlik Pantolonum :)

Etkinlik pantolonumu çoktan bitirdim. Hatta giydim .Ama bir türlü resimleyip ekleyemedim bloga. Neden derseniz kaç defa kendim çekmeyi denedim. Hepsi kötü çıktı. Siyah olduğu için hem modeli hem rengi yansıtamadım bir türlü. Kaç defa eşime çektirdim .Onlarda olmadı :S Gündüz kimse yok ben dışardayım.Gece ışık düzeni vs .Olmadı bi türlü maalesef. Artık ümidimi kesmiştim zaten.Ama bugün dedim kendime. Ben bu pantolonu diktim mi diktim. Etkinliğe katıldım mı katıldım. Ee giyedebiliyorum. Üstelik kendime diktiğim ve giyilebilen ilk kıyafet :P  İlk etkinliğim ayrıca. En iyisi kötü de olsa bir resimle de olsa katılayım dedim :) Zira şu hayatta başlayıp ta biteremediğim bir şey olmadı çok şükür.Geç oldu kötü oldu ama oldu :) Önemli olan da bu sanırım :)

Şimdi gelelim tek pantolon resmine.


Model burda dergisinin kapağındaki modeli kullanacaktım Hatta kalıbını bile çıkarmıştım .Ama bir kaç arkadaş kalıbın sorunlu olduğu söylemişti. Üstelik fermuar köprü vs detaylarda olunca açıkcası gözüm kesmedi. Geçen yıl bir kapr7im vardı. Modelini çok seviyordum.Sonra bahçede çam ağacından sakız olmuş .Çıkmadı bir türlü .Giyemiyordum.Bende olduğu gibi sökmüştüm kalıbını kullanırım diye. Elime o geçti. Bacak boyunu uzattım ondan olduğu gibi kestim.Oldu.Ama biraz bol olmuş. Yan dikişlerini çift iğne ile bastırdığım için sökmek zor geldi. Bol mol giydim :) Yanlar cepli. Arkada cep yok ama cep kapağı yaptım , oldukça güzel oldu. Ama maalesef aynı güzelliği fotoğraflarda yansıtamadım. Bu fotoyu da bu sabah eşim işe gitmeden yakalamak için elimi yüzümü bile yıkamadan giyip çektirdim :))) O yüzden kelle yok kusura bakmayın :) Zira bonus saçlarımdan korkabilirsiniz :) Ama illa seni görücez derseniz :))
Alın size bir selfie -- Ay çok pardon özçekim :)Not : Dolabın altındaki resim defterini görmeyiniz lütfen :) Zira bizim evde tuvalet dahil her yerden bir resim defteri çıkabilir. Biz alıştık sizde alışırsınız :) Çünkü bizim kuzu çok sever resim yapmayı.Bilumum resim malzemelerini evin muhtelif yerlerinden toplarız :) (çekmece içi kaşıklık dahil )


13 Mayıs 2014 Salı

Yeni Dikişler Yetişmeyen İşler İnstagram :) Ortaya Karışık

Her yılın bu zamanı işlerimiz yoğunlaştığı için ben hiç bişeye fırst bulamam :)) Ne dikişe ne gezmeye ne arkadaşlarımla bir yere gitmeye :)Ama yapacak bişeyyok.Yılın sadece şu 3-4 ayında yoğunluk olduğu için ekmek parası deyip katlanıyoruz :) Ama dikiş benim için terapi demiştim ya dikmeden duramıyorum ki. Arada derede gece yarısı da olsa bişeyler dikmek deşarj olmamı sağlıyor :) Hatta balkonuma istasyon diyorum ben. Hem deşarj oluyorum orada hem de şarj :))

Bu postun bir konusu  yok . Ortaya karışık olsun madem .

Bismillah deyip başlayalım :)

Bol bol havlu diktim. Taa izmirde eltime bile gönderdim ama nedense hiç fotoğraf çekmemişim :) Baykuşlu diktim / muzlu / soğanlı / matruşkalı / ağaçlı ohoo bissürü :))Bu en sevdiğimiz pantolonumuz :) Sürekli üzerinde oğlumun :) -Evrim Pantolonun çok güzelmiş- dediklerinde -annem dikti- diyor ya işte o an onun gülümsemesini görmek dünyaya bedel :) 


Bu da ondan bir önce diktiğim pantolon .Hatta eskidi bile dizlerine baksanıza :) Bunu da çok seviyor ama henüz hiç bişey dinozor sevgisinin önüne geçemedi :) Beller yine eşofman tipi :) Dar paça .Üst kıyafetini genelde dışında bırakıyoruz eteklerini .Beli görünmüyor. Böylece hem rahat hem şık oluyor .Üstelik her iki kot kumaşı da ince yumuşacık likralı rahat kumaşlar. Eşofmandan farkı yok yani rahatlık bakımından :) 


Balkonumuzdaki asmamız .Bi sürü üzüm salkımı var üzerinde :)Oğlum bana kuru çiçek toplar getirir de ben evdeki en minnak vazoyu bulup en yakışan yere koymazmıyım hiç :)) 


Bir de bundan yaptım (adını unuttum ) ama ev ahalisi sevmedi. Aslında güzel oldu ama bizimkilerin bu taraklarda bezi yoktur. Kurabiyeymiş tatlıymış hiç onlara göre değil :) Varsa yoksa dondurma :) 
Tarif netten :) 1 çay bardağı şeker 3 çay bardağı  hindistan cevizi 3 yumurtanın beyazı .Sadece bu kadar .  Yoksa şeker yerine yağmıydı acaba . Şu 3 tane malzemeyi bile unuttum ya helal olsun . Siz bana güvenmeyin internetten bakın tarifine. Yapanı seveni çok.Ama bizimkiler sevmedi maalesef. Ondan sonra niye mutfağını geliştirmiyorsun oluyor :) Nasıl gelişsin ki. Yaptığını yiyen yok :) 


En sevdiği dinozorlu pantolonuyla yeni dinozorlu gömleğiyle oğlum :) Gömlek biraz uzundu . Boyundan kısalltım. Yıkanmasına rağmen çekmedi çünkü :) Yine elim değdi yani :) Sıcak sıcak makinadan yeni çıkan :) Çok sevdiğim bir dostumun kuzusu için diktim. Dün akşam bitti :) 
Kumaşın hikayesini sormayın .Hiç giyilmeden 3 kere kimlik değiştirdi garibim kumaş :)) 


Bunlar bitenler .Birde bitmeyen yarım o kadar iş var ki :) Hatta etkinlik pantolonumu bile bitirmedim. Gerçi benimki pantolondan çok kumaşı nedeniyle eşofmana benzeyecek ama olsun .Azimle yetiştireceğim inşallah :) Sevgili Çiğdem (http://www.dikisdersi.com ) perşembe cuma toplayalım resimleri demiş.O güne yetiştireceğim inşallah :)) 
Yetişmezse de eşime bir eşofman diktim .Güzelde oldu hani :) Onunla katılırım artık etkinliğe :) Olurmu olur :)1 Mayıs 2014 Perşembe

Geldik Zurnanın Son Deliğine :) 23 Nisan Gösterisi Kedi Kostümlerimiz Nasıl Olmuş ?

İyiki bir kostüm işi aldım yani.Her işimi 23 nisandan sonraya ertelemişim .Şimdi yoğunluktan dolayı 23 nisan fotoğraflarını bile atamadım bloga :) Ama sağlık olsun dimi. Yetişir mi yetişmez mi ? Makina bozuk nasıl olurki. Kalıp yok, kumaş yok, tül yok ,pisi pisi yok fermuar yok. Ortada makas ,.iğne iplik ve bendeki deli cesareti dışında hiç bişey yoktu elde bu işe kalkıştığımızda. Ama azmedince oluyormuş. Gerçekten. Pisipisi internetten . Kumaş ve fermuar izmirden. Tüller ve yine fermuarlar antalyadan .2 kere fermuar aldımda :) Makina istanbuldan :)) Kârlı bir iş olmadı (ki zaten kâr amacı güdülmeden girilen bir işti) ama benim çok içime sinen bir çalışma oldu. 22 Nisan da gösterimizi yaptık . 21 Nisan gecesi sabaha kadar uyumadım dikiş yetiştirdim. Niye o kadar geçe kaldı. Makinam bozuktu. Farklı yerlerde denemeler yaptım. Tüller gecikti sipariş verildi vs bi sürü aksilik oldu. Hatta kuyrukların düğmelerini son anda diğer veli arkadaşların yardımıyla bitirdim :) Bu kadar aksilik oldu olmasına ama ortaya çıkan iş içimize sindi ya hepsini unuttuk gitti valla. Çocuklar çok beğendi , veli arkadaşlar çok beğendi , öğretmenimiz çok beğendi.

Gelelim kostümlerimize :) 

Tüm çocuklara önden fermuarlı tulum şeklinde kedi kostümü. Kızlar için extra tütü etek . Oğlanlar iiçin papyon. Tüm çocuklar için keçeden / metal taca dikilmiş kulaklar :)

Tulumları daha sonra çocuklar oyun oynarken kendileri giyip çıkarabilsinler diye önden fermuarlı yaptım.
Tulumlar daha sonra başka kostümlerde kullanılabilsin diye kuyruklarını düğme ile takıp çıkarılabilir yaptım.
Söz konusu minicik bedenler olunca kumaşın en iyisini aldım. (ki hiç bir kostümde bu kadar kaliteli kumaş kullanan olmamıştır-o kadar iddalıyım yani :) ) Şaka bir yana gerçekten  kostüm için fazla bile kaliteli bir kumaştı.Sipariş verirken iyisi olsun dedim .Kardeşim abartmış :)) 
Kızların tütüleri için Kristal tül kullandık (-dık diyorum çünkü sevgili öğretmenimiz ve en yakın arkadaşımla beraber yaptık tütüleri .Tabi öğretmenimizin eşi ve benim eşimin çok büyük katkısı oldu.Onlara da burdan çok teşekkür ediyorum. Gülmeyin eşim 2 tane etek bağladı :) Ki bu yüzde 20 'ye tekabül ediyor :)) 2 tanede Muhammed Hocam bağladı :)) Yani bizim tüm işlerimiz gibi cümbür cemaat eğlenceli bi iş oldu.

Gelelim mi kuzuların ay pardon pisiciklerin kostümlerine.


Bunlar tadından yenmez şeker pisiler


Bu örnek kostüm :) Yayınlamıştım daha önce. 

 Benim kuzu ay yine karıştırdım bak pisi ve en yakın arkadaşı (ki kendisi benim en yakın arkadaşımın oğlu olur )


Gösteri öncesine yerlerine geçerken 


Gösterileri :) 

Alnımın akıyla çıktım ya bu işten.Rabbim sana şükürler olsun.Bana tütülerde çok yardım eden ve hiç tereddütsüz güvenen öğretmenimize ve tabisi en yakın arkadaşıma (adı bende saklı :P ) çok teşekkür ediyorum. Hatta kulakları tamamen o yaptı. Ben malzemelerini verdim son gece hepsini o tek başına yaptı .

Sizlerinde geçmiş de olsa 23 Nisan Çocuk Bayramınızı Kutlarım. 
Tüm çocuklara çocuk bedenlerine el uzatılmayan çocukça yaşayabildikleri çok bayramlar  dilerim.