Sayfalar

17 Şubat 2015 Salı

Kendime Montumsu Hırka Diktim

Aslında dikeli epey oldu. Tepe tepe kullanıyorum. Oğluma diktiğim monttan hemen sonra kendiminkini diktim. Hiç uğraştırmadı.
Buda daha önce intasgrama attığım yakın markaj :)) 
Kollar reglan . Creazon Dikiş dergisinin 6. sayısındaki ilk model. Uzun hırka kalıbından diktim . Astar yapmadım. Yakasına ve önlerine pervaz döndüm. Kapşonuna sevgili arkadaşım Özlem (ki siz onu oblem diye bilirsiniz :) ) Onun hediyesi olan minik kalp puantiyeli pembe penye kumaştan astar diktim . Fotoğraflar çok kötü biliyorum ama yapacak bişey yok :)) Eşim sadece doğa fotoğraflarını güzel çekebiliyor :) Boyu benden uzun olduğu için fotoğraflarım hep tepeden haliyle daha kısa daha ablak çıkıyorum :)  Fotoğraflarım genelde günlük kıyafetlerle ve işyerinde .Bende zaten günlük kıyafet dikmeyi seviyorum. Yapacak bişey yok. Fotoğraf makinamın şarj sorununu çözüp oğlum benim resimlerimi çekene kadar böyle cep telefonu ile çekilen basık resimlere mahkumuz sizde bende :)

Bu arada içimdeki bordo renkli body i de ben diktim. Yine eşofmanlık kumaştan.Sıcacık tutuyor.
Çoban düğmeli ve kapşonlu triko hırkaları çok severdim. Bundan sonra favorim kaşe ile diktiklerim olacak . Çünkü triko tüyleniyor ve en az 50-60 lira verdiğim hırkalar 1 sezonda giyilmez hale geliyor.Ama kaşe öyle değil :)

Creazon dergisinden diktiğim için bilgi vereyim :) 38 bedenim normalde .36 beden kalıbı dikiş paysız kullandım :) Bilginize. Siz de kontrol edin . 1 beden küçük kesmekte fayda var :)

Bloguma uğramadığım günlerde bol bol dikiş dikiyorum demektir ama sonrasında birikenleri bloga koymak da zor gelebiliyor. Kendi içinde yaman çelişki işte. Sırada eşimin gömlekleri (leri diyorum dikkat) ve ona diktiğim montun postu var :)
10 Şubat 2015 Salı

Bu modeli nasıl dikebilirim ?


Merhaba arkadaşlar , 
çok aktif olmasamda arada pintereste bakıyorum . Neden arada çünkü girince çıkamıyorum da ondan :D      Epey önce aşağıdaki modeli gördüm beğendim , bilgisayarıma kaydettim. Bu modeli veya benzerini dikmek istiyorum kendime , ama kalıbı anlamadım . Kapşonu gövdeyle beraber kesilmiş sanırım. Usta arkadaşlar bir bakarmısınız , nasıl dikebilirim :)))  Birde önleri eşit mi kesmek lazım. İçte kalan ön parça içinde fazlalık yapar sarkarmı , onu da düğmeyle içe sabitlemek lazım gelirmi :) Omuz dikişinide göremediğim için tereddütte kaldım.  Önerilerinizi bekliyorum. 
Ticari olarak bir faydam olmayacağı için paylaşmamda sorun yoktur umarım  :)   Çünkü bu arkadaş dikip  satıyor sanırım .                                          5 Şubat 2015 Perşembe

1 Yaş Bebek Elbisesi


 Merhaba arkadaşlar . Dikiş konusunda yoğun günler yaşıyorum çok şükür :)) Hem çalışıp hem çocuk bakıp hem dikiş dikip hemde akşamları spora kaçınca blog ihmal oluyor biraz maalesef :) Ama sağlık olsun değilmi. Biz anlarız birbirimizin halinden :) Geçenlerde bebek görmeye gittik . Extra plan ortaya çıktığı için hediye almaya vaktim olmadı , bende kendim diktim :))
Nasıl olmuş beğendiniz mi ?

 Pratik kalıpsız bebek elbisesi . İçini komple astarladım temiz dikişli , arkadan düğmeli . Ortalama 1 yaş civarı bebek için.Son dakika da yetiştirdiğim için ışık falan ayarlayamadan direk çektim , ütüleyip çıktım evden. Fotoğraflar özenli olmadı maalesef, bunun için özür dilerim.


Kumaşım çok yumuşak tam bebek penyesi :) Bebek gibi bir arkadaşımdan hediye gelmişti :)) O kendini biliyor :) Tanırmı acaba kumaşı :)) 
Sağlıcakla bol dikişli günler diliyorum . Gözlerinizden ellerinizden bloglarınızdan öpüuyorum :)) 


-----------------------
Not : Bu yazıyı bile 2 dk içinde nasıl yazdım kaçtım ben bile bilmiyorum, imla hatalarına dönüp bakamadım , çok özür dilerim :(  
------------------------